Klasikarabalar.net Forumları
Hoşgeldiniz, Ziyaretçi
Lütfen Giriş ya da Kayıt.    Kayıp Parola?
Cvp:Adanadan Muhtar Gücüm (1 inceleyen) (1) Ziyaretçi
Aşağı git Cevapla Beğenilen: 0
BAŞLIK: Cvp:Adanadan Muhtar Gücüm
papatya54 (Yönetici)
Yönetici
Gönderiler: 23350
graph
Şu An Sitede Değil Kullanıcı bilgilerini görmek için tıklayın
11 Yıls, 4 Ays ago Başarı: 31  
Muhtar Gücüm isminin hiçbirimize tanıdık gelmediği kesin ama onun bir klasiği var ki tüm Türkiye tanıyor ve biliyor çünkü "O" adeta dizi ile bütünleşti; Evet bir dönem bir çoğumuzun merakla izlediği yerli dizi "Hanımın Çiftliği" adlı televizyon dizisinden bahsediyoruz; Muhtar abi ile telefonda tanıştım , kendisi hoş sohbet 1940 doğumlu Adana'lı bir klasik sever,1951 Mercedes'in T.Ü.V. muayenesinde eksik görülen bir bilginin araştırmasını yaparken önce kızı sanal ortamda bizleri duymuş ve bir akşam üstü telefon görüşmesiyle bu aile ile tanışıp yardımcı olmaya çalıştım konuşma arasında ilginç bir "Kral'ın çok eski bir arabası da bizde çiftliğin bir köşesinde yatıyor babamda durumuna üzülüyor "deyiverdi bende malum içimdeki klasik aşkı ve tabii ki de merakla daha fazla bilgi isteyip"kendileriyle tanışmak istediğimi" söylemiştim geçen hafta bir telefonla Muhtar Ağabey aradı ve konuştuk; diziden,arabalardan bahsettik 51 Mercedes'in bazı toplanmadan önce ve sonrasında olan resimleri varmış göndereyim dedi kendisi klasik camiamıza çok sempati duymuş ve aramıza katılma düşüncesinden bahsetti;kendisine Derneğimiz İ.K.O.D. hakkında bilgiler verdim mail ile üyelik formunu gönderdim aramızda görmekten mutluluk duyacağımızı belirttim;malum Adana klasik dünyasının bir dönem ağırlıkla kalbinin attığı bir şehirlerin başında gelirdi; kızından duymuş olduğum eski bir kralın arabasının ne olduğunu sordum "konu 1920'li yıllara uzanan bir hikaye tam bende bilmiyorum belgelerini ve eski bir resmi vardı onu bulayım aracıda traktörle çiftliğin bir köşesinden gün işığına çıkartayım resimleyim sana gönderirim" dedi;tam resim ve marka model bilgi ve resimleri elime geçincede bende burda paylaşacağım ama biraz bahsetmeden geçmeyim,ne yazık ki amerikan değil "O" bir İtalyan klasiği bir dönemin tarih sayfalarında yer almış eki bir devrik bir krala ait 1920'li yılların Fiat arabası;şimdilik bu kadar diyeyim ve Muhtar Gücüm ağabeyimizin kıpkırmızı 1951 model 170'S Mercedes marka karizmatik ünlüsünün bana göndermiş olduğu eski haline ve sonrasına ait bazı resimleri paylaşayım;Sakarya'dan sevgi ve selamlarımla Sedat Papatya

Kırmızı ok işaretli olan Muhtar Gücüm yaklaşık 10 sene önceki bir av resminde

Moderatöre raporla   bağlandı bağlandı  

Son Düzenleme: 26/11/2012 18:47 By papatya54.
  Mesaj Yazabilmek icin uye olmak gerekmektedir.
papatya54 (Yönetici)
Yönetici
graph

Gerçektende 1951 Mercedes 170's oldukça kötü bir durumdaymış;

papatya54 (Yönetici)
Yönetici
graph
Direksiyondaki oğlu,gelin de kızı ve minikler ingiliz nedimeler, ile 1951 Mercedes sade bir gelin arabası olmuş;

Son Düzenleme: 03/12/2012 17:58 By papatya54.
papatya54 (Yönetici)
Yönetici
graph

Dizi başrol oyuncuları Özgü Namal/Mehmet Aslantuğ 1951 Mercedes ile;

Yukarı git Cevapla
Sistem: FireBoardGönderileri Masaüstünüze Alın