Klasikarabalar.net Forumları
Hoşgeldiniz, Ziyaretçi
Lütfen Giriş ya da Kayıt.    Kayıp Parola?
İzmirden herkese selamlar (1 inceleyen) (1) Ziyaretçi
Aşağı git Cevapla Beğenilen: 0
BAŞLIK: İzmirden herkese selamlar
duelist (Kullanıcı)
Fresh Boarder
Gönderiler: 3
graphgraph
Şu An Sitede Değil Kullanıcı bilgilerini görmek için tıklayın
12 Yıls, 5 Ays ago Başarı: 0  
Herkese Merhaba Arkadaşlar,

İsmim Serkan 11 yıldır izmirde yaşıyorum. 6 yıldır aktif olarak radyo kontrollü modelcilik, 5 yıldır da aktif olarak motosiklet (Enduro) aktiviteleri hobilerim arasında yer almakta. 5 yıl kadar önce custom tarzda bir vosvos topladım. Şu anda da proje olarak 78 model BMW R60/7 toplayacağım. Cafe Racer tarzında olacak. İnşallah Maalesef şu anda henüz bir amerikanım yok ancak arife günü yaptığım bir örüşmeden sonra inşallah bu ay sonu sahip olacağım kaporosunu verdim 75 model Camaro. Bu konuda yıllardır bir hayalim var ve bu aralarada hazır vaktim varken alıp ufak ufak toplamak istiyorum. Bu konuda henüz bilgisiz ve cahil olduğum için kusuruma bakmayın :oops: forum vasıtasıyla eminimki bazı şeyler öğreneceğim. Tüm eleştiri, tavsiye ve yönlendirmelerinize açığım. Türkiye şartlarında ne kadar zor ve zahmetli olsada araç toplamak ve bir şeyleri yeniden estetik ve mekanik olarak yenilemek hoşuma gidiyor

aşağıda daha önceki projemin resimlerini paylaşıyorum. Umarım bir gün bir Camaronun resimlerini paylaşırım.

Selamlar

Moderatöre raporla   bağlandı bağlandı  
  Mesaj Yazabilmek icin uye olmak gerekmektedir.
62zafer54 (Kullanıcı)
Platinum Boarder
Gönderiler: 328
graphgraph
Serkan bey hos geldin bayramin kutlu olsun araban cok guzel olmus amerikan arabas ili ilgili sana bu sayfada bilgi vereck basta Sedat abi olmak uzere cok deyerli insanlar var paylasimlarini bekliyoruz selamlar Zafer

classic61 (Kullanıcı)
Platinum Boarder
Gönderiler: 999
graphgraph
Ho_geldiniz. Vosvos'un resimlerini daha önce görmü_tüm. Dei_ik bir çal1_ma yapm1_s1n1z,elinize sal1k. Custom araba yapmak, almak, kullanmak bizim memlekette herkesin göze alabilecei bir i_ deildir. Özellikle Amerikanlar'1n zaten nesli tükendiinden ve say1lar1 çok azald11ndan bu i_e pek soyunan, cesaret eden pek yok gibi, genelde herkes orijinallikte yana. Keyifli payla_1mlar dilerim.

papatya54 (Yönetici)
Yönetici
Gönderiler: 23350
graph
12 Yıls, 5 Ays ago Başarı: 31  
Serkan sitemize ve aramıza hoşgeldin;klasik dünyasının vazgeçilmezlerinden biri olan custom tarzı görsel bir boyut olduğu kadar maddi ve manevi de bir cesaret işi;üstelik birçok şeyide elinden gelmesi lazım ustalarımız bu tarza pek yatkın değil ziraa belli bir bitmiş projeyle başlanmadıktan sonra yap bozla geçen süreler sıkıcı gelmeye başlıyor bu ustalara;birde Melih'in belirttiği faktörde önemli zira orjinallik olgusu bu camianın vazgeçilmezlerinden ama sonuçdan geriye gelirsek hoş bir çalışmanın güzel bir sonucu oluyor;yeni projelerinizde size kolaylıklar dilerim amerikan seçiminiz camaro'da tarzınızı kaldıracak bir model;sitemizde bilgi tecrübe ve paylaşımlarınzla güzel ve keyifli beraberlikler dilerim;Sakaryadan sevgi ve selamlarımla Sedat Papatya

duelist (Kullanıcı)
Fresh Boarder
Gönderiler: 3
graphgraph
Sıcak karşılamanız için teşekkürederim.

Sizinde belirttiğiniz gibi amerikanların her geçen gün nesli tükenmkte ve adam akıllı toplanmış araç bulmak veya toplatmak ise bu ülkede çok zor. Geçen gün artık abi kardeş gibi oldğumuz kaportacı ustamla birlikte bu konuya dem vurmuştuk. Eski ustalar kalmadı artık servislerde direk eskisini at yenisini tak mantığı var. Söz konusu araçlarda 30-40 yaşında olunca parçanın yenisini bulmakta maddi manevi zorlaşıyor tabiki. Dolayısıyla işin içine el işçiliği kullanan değerli ustalarımız giriyor. Ancak maalesef bu ustalarımızında yetiştirdikleri insanlar çok fazla değil ve sayıları her geçen gün azalmakta. Belkide günün birinde yığınla parayla bile bu tür projeler artık yapılamayacak. Herneyse ilk VW projemi Custom olarak tercih ettim çünkü o yıllarda özellikle discovery channel gibi kanallardaki custom tunning tarzı prgramlar ayyuka çıkmıştı sanırım onlardan etkilendim. Ancak Camaroyu kendi zevkime göre renk ve döşeme olarak kişiselleştirsemde orjinal hatların dışına çıkmayı düşünmüyorum. Umarım mümkün mertebe orjnal görünümlü bir araç toplayabilirim.

Selamlar

papatya54 (Yönetici)
Yönetici
Gönderiler: 23350
graph
12 Yıls, 5 Ays ago Başarı: 31  
Serkan merhabalar;yazdıkların bu dünyanın gerçekleri; ama en güzeli almayı düşündüğün camaro'yu orjinaline sadık kalarak toplama fikrin;hayırlısı olsun inşallah onunda güzel paylaşımlarını kısa zamanda görürüz;selamlar

Yukarı git Cevapla
Sistem: FireBoardGönderileri Masaüstünüze Alın