Klasikarabalar.net Forumları
Hoşgeldiniz, Ziyaretçi
Lütfen Giriş ya da Kayıt.    Kayıp Parola?
Aşağı git Cevapla Beğenilen: 3
BAŞLIK: Bir 57 hikayesi
bigshark (Yönetici)
"Hic bir araba 57 Chevy Belair'den guzel degildir"
Yönetici
Gönderiler: 2370
graphgraph
Şu An Sitede Değil Kullanıcı bilgilerini görmek için tıklayın
Cvp:57 Chevy Belair -Detay Fotograflar 16 Yıls, 3 Ays ago Başarı: 7  
Valla flort edilecek cok kiz var ama evlenilecek kiz bulmak zor. : Bolu'da bir kiz var su an sadece ciddi olarak dusunulecek. O'nun da benden haberi yok, yani ben kendi kendime gelin guvey oluyorum.(!) Yanliz bir de dugun yapmak icin butce durumlari biraz musait degil bu yil, buyuk olasilikla bir dahaki yila kalacak gibi gorunuyor hayaller. Ama belli mi olur noel baba belki bu yil sonunda bana birakir 57 kizagini..

Moderatöre raporla   bağlandı bağlandı  
  Mesaj Yazabilmek icin uye olmak gerekmektedir.
papatya54 (Yönetici)
Yönetici
Gönderiler: 23350
graph
Cvp:57 Chevy Belair -Detay Fotograflar 16 Yıls, 3 Ays ago Başarı: 31  
Işık yansımasını güzel yakaladın Serdar;forumlarda ki konulara böyle daha dikkatli bir bakış yapılırsa araştırmaların güzelliği bu tarz ayrıntılarla süreklilik arzedecek,bu da bilgi paylaşımı açısından eminim ki hepimize bir şeyler kazandırmış olacak.

hakan er (Kullanıcı)
Gold Boarder
Gönderiler: 289
graphgraph
Cvp:57 Chevy Belair -Detay Fotograflar 16 Yıls, 3 Ays ago Başarı: 3  
bigshark yazan:
Valla flort edilecek cok kiz var ama evlenilecek kiz bulmak zor. : Bolu'da bir kiz var su an sadece ciddi olarak dusunulecek. O'nun da benden haberi yok, yani ben kendi kendime gelin guvey oluyorum.(!) Yanliz bir de dugun yapmak icin butce durumlari biraz musait degil bu yil, buyuk olasilikla bir dahaki yila kalacak gibi gorunuyor hayaller. Ama belli mi olur noel baba belki bu yil sonunda bana birakir 57 kizagini..

facebook ta bir grup var ismi ''evlenip balayına gideceğime bekar kalıp alayına giderim'') senin durumun şimdi buna benziyor... bolu olmazsa denizli de bir 57 var ama ederinden fazla istiyorlar bence.maddiyatta sınırlar olabilir ama hayallerde olmaz,hayallerini yürekten destekliyorum

56 cı

papatya54 (Yönetici)
Yönetici
Gönderiler: 23350
graph
Cvp:57 Chevy Belair -Detay Fotograflar 16 Yıls, 3 Ays ago Başarı: 31  
Hiç ummadığın bir anda 57 Coupe gerçeğine kavuşmani canı gönülden dilerim Serdar bu en çok sana yakışır için de, bedeninde dolu olan 57, altında niye olmasın ki;

1966belair (Kullanıcı)
Blair 66
Gold Boarder
Gönderiler: 283
graphgraph
Cinsiyet: Erkek erhanates964@hotmail.com Bölge: Düzce Doğum Tarihi: 1965-07-10
Cvp:57 Chevy Belair -Detay Fotograflar 16 Yıls, 3 Ays ago Başarı: 0  
İyi akşamlar hocam işlediğiniz konuları(1955 56 57) son derece beğeniyle izliyorum. o kadar güzelki yazacak söz bulamıyorum.lakin 1963,64,65,66 direksiz İmpala hakkındaki detay resim ve bigilerinizi beklediğimi hatırlatmak isterim. yanlış anlaşılma olmasın model , marka ayırmıyorum.Ben Amerikanın her modeline aşığım.(tıpkı ilk sevgilime aşık olduğum gibi)Tüm amerikancılara iyi geceler diliyorum.

bigshark (Yönetici)
"Hic bir araba 57 Chevy Belair'den guzel degildir"
Yönetici
Gönderiler: 2370
graphgraph
Bir 57 hikayesi 16 Yıls, 3 Ays ago Başarı: 7  
1957 yilinda Amerika'nin Idaho Eyaleti, Twin Falls sehrinde 65 yasindaki Alice Oliver adindaki yasli kadin, kiliseye gidis gelisleri ve supermarket alisverisleri icin bir araba almaya karar verir.Kendisine bu amacla bir araba arayisina girer ve kirmizi/beyaz 4 kapi Chevy Belair V8 283cui , otomatik sanzuman,hidrolik direksiyon, beyaz yanakli lastikli ve arka camurluk etekleri olan bir modeli secer.

Araba orjinal olarak Oakland, California uretim tesislerinde uretilmis olmakla beraber Idaho Twin Falls'daki Chevrolet saticisina gelmis ve Alice'in kendisini almasina kadar gecen surede teshir salonunda beklemistir.

Alice arabayi aldiktan sonra 1961 yilinda Salem, Oregon'a tasinmis, artik burada yasamaya baslayacagi icin tekrar ehliyet imtihanlarina girmistir. ( Amerika'da her eyalet'in kendine ozgu kural ve duzenlemeleri oldugu icin, belli bir sureden fazla ikamet edecekler icin yeniden ehliyet imtihanina girme mecburiyeti vardir.)Fakat Alice ehliyet imtihanindan gecemedigi icin araba garajda yatmak zorunda kalmistir. 1964 yilinda Alice tekrar Florence, Oregon'a tasinmis ve omrunun bundan sonraki 16 yilini burda gecirmistir.

Oregon'da gecen 20 yillik surede araba cok nadiren kullanilmis, arabayi Alice'den cok O'nun cok guvendigi arkadaslari kullanmistir.Bir kac yil sonra Alice hayata gozleri yumdugunda; araba 3 ay sonra bir komsularina satilmistir.Alan kisi arabayi sadece 6 ay kullanip Santa Clara California'dan Jim Sinclair'e satmistir. Jim arabaya 9 yil sahip olmus ve arabayi eski bir tavuk kumesinde saklamistir( Arabanin yaninda baska saklanan arabalar da varmis, o zaman oyle bir adet varmis.)Bu arada Jim 57'yi California'daki bir cok araba fuarinda sergilemistir.

Paul ve Lucille Durbin, Alicein 57'sini 1989'da bir araba fuarinda sergilenirken gorup O'na asik olmuslar.Arabayi Jim Sinclair'dan alip arabayla kendi evlerine gelmisler.Arabayi cok severek aldiklarindan O'na cok iyi bakmislar ve bir cok fuar ve show'da araba bir suru odul almis.(1996'da 1.lik, 2002'de 2.lik odulu).2003 yilinda "Classic Chevy International Western" show'da Platinum odulunu 1000 puan uzerinden degerlendirme kategorilerine gore 979, 981 ve 983 puan alarak Amerika'da ve belki de dunyada fabrika uretim kondisyonunda en yuksek puani alan araba olmustur.

Arabanin boyasi, krom ve _meta_l aksami, ic dosemeleri, taban halisi ve diger tum aksami orjinal olan su an icin 51 yasinda olan araba G.M. tarafindan tamamen orjinal arac kontrolunden gecmis ve onaylanmistir.Su anda orjinal 61,000 milde olan araba klimali bir garajda, kirmizi hali uzerinde ve uzeri cok ozel yapilmis bir branda altinda ortulu olarak muhafaza edilmektedir.Paul ve Lucille; biz inaniyoruzki Alice arabasini su anda gorse O'nu kendisinin ilk aldigi zamanki gibi korudugumuzu gorup sevinirdi. Eminiz Alice O'nu cok sevmisti, ama biz de cok seviyoruz demisler..

Yukarida aktarmaya calistigim kucucuk oykude; bir arabanin orjinal haliyle korunmasi ve O'na deger verilmesi cok carpici bir sekilde anlatilmaya calisiliyor.Aracin 4 kapili olmasina karsin (gunumuzdeki inanisa gore, tek kapi coupe arabalarin cok tutulmasi, daha cok aranmasi ve degerli olduklarina inanilmasinin tersine ) kondusyon degerlendirmelerinde simdiye kadar yapilan yarismlarda alinan en yuksek puanlari almasi,araba orjinalliginin ne kadar onemli oldugunu bir kez daha anlatiyor bizlere..Umarim sevmissinizdir Alice ve arabasi'nin bu kucucuk oykusunu..

Iste Alice'in Kirmizi/Beyaz 57 Chevy Belair arabasi

Son Düzenleme: 08/02/2008 15:31 By bigshark.
Yukarı git Cevapla
Sistem: FireBoardGönderileri Masaüstünüze Alın