Klasikarabalar.net Forumları
Hoşgeldiniz, Ziyaretçi
Lütfen Giriş ya da Kayıt.    Kayıp Parola?
Nerede Kalmıştık? '51 Styleline (1 inceleyen) (1) Ziyaretçi
Aşağı git Cevapla Beğenilen: 0
BAŞLIK: Nerede Kalmıştık? '51 Styleline
ugurtan (Yönetici)
Yönetici
Gönderiler: 15
graphgraph
Şu An Sitede Değil Kullanıcı bilgilerini görmek için tıklayın
10 Yıls, 6 Ays ago Başarı: 0  
Zaman ne kadar çabuk geçiyor, Sedat Abi ile tanışalı neredeyse on beş yıl olmuş.
Merhaba demek için biraz kalmış da olsam tüm site sakinlerine, klasik otomobil sevdalılarına merhaba!

Sanırım önce kendimi kısaca tanıtmalıyım. Ben Uğurtan ÖZENÇ, 1977 Zonguldak Çaycuma doğumluyum, 1998 yılından beri Kocaeli'de edebiyat öğretmenliği yapıyorum. Bu bilgiler çok da ilginizi çekmeyecektir biliyorum. O yüzden hemen konuya giriyorum. Ben, siz bu satırları okuyanların çoğunluğu gibi babadan Amerikancı değilim hatta o eski dolmuş hatıralarım bile yok. Her Türk genci gibi, genel olarak otomobillere olan yoğun ilgim lisenin sonlarına doğru hidayete erdi ve tüm ilgim Klasik Amerikan Otomobilllerine yöneldi. Ve sonunda 30 Ağustos 2000 Çarşamba günü, o günün parasıyla 800 milyon lira (600'ü peşin 200'ü bir sonraki maaşta ödemek şartıyla!) vererek 1951 model Chevrolet _style_line DeLuxe adıyla maruf klasik bir otomobilim oldu. Güzel anlarımda hep yanımdaydı. Sedat Abinin düğününde figüran olarak rol aldıktan sonra kendi düğünümde başroldeydi. Kandıra sahil şeridinde, Ağva kıyılarında hep bizimleydi.Evimizin sevimli çocuğuydu o. Bir süre sonra, bize zaten güzel gelen 51'imizi daha da güzelleştirmek için Sedat Abi'nin yol göstericiliğinde zorlu ve uzun bir sürecin içine girdik. Hızlı bir girişin ardından gerçek hayatın öncelikleri dolayısıyla uzun sayılabilecek bir mola verdik restorasyon çalışmalarına. Ayrılıklar da sevdaya dahil diyen şairin yolundan giderek sıramızı bekledik. Nihayet sonbaharın ilk günlerinde 51'imizi yerinden oynattık ve çalımalara kaldığımız yerden başladık. Rabb'im ustalarımıza kolaylık, bizlere de sabır versin. Bu uzun ve sıkıcı yazıyı okuyan siz değerli gönüldaşlara da teşekkür ediyorum.

Chevrolet'imi ilk ald11m gün, daha binip mar_1na bile basmadan çektiim ilk fotoraf1

Yolun sonunda olmas1n1 hayal ettiimiz görüntüsü de bu... Kap1 say1s1 ayn1 kalmak kayd1yla tabii

Moderatöre raporla   bağlandı bağlandı  

Son Düzenleme: 11/10/2013 18:53 By ugurtan.
  Mesaj Yazabilmek icin uye olmak gerekmektedir.
      Başlık Yazar Tarih
    thread link
ugurtan 11/10/2013 16:26
    thread link
thread linkthread link
papatya54 12/10/2013 13:08
Yukarı git Cevapla
Sistem: FireBoardGönderileri Masaüstünüze Alın