Klasikarabalar.net Forumları
Hoşgeldiniz, Ziyaretçi
Lütfen Giriş ya da Kayıt.    Kayıp Parola?
herkese selam:) (1 inceleyen) (1) Ziyaretçi
Aşağı git Cevapla Beğenilen: 0
BAŞLIK: herkese selam:)
papatya54 (Yönetici)
Yönetici
Gönderiler: 23350
graph
Şu An Sitede Değil Kullanıcı bilgilerini görmek için tıklayın
Cvp:herkese selam:) 15 Yıls, 6 Ays ago Başarı: 31  
Songül Hanım aramıza ve sitemize hoşgeldiniz.Hergeçen günle ortak paylaşımlar ve bizleri bir araya getiren ana sebebi teşkil eden amerikan sevdasıyla dolu olan üyelerimizin katılımlarıyla genişleyen sitemizde bir amerikan ki Silverado Pıckup(WhiteBaby ismi de çok güzel) gibi bayanda pek alışılmadık ama hoş bir beraberlik olduğuna emin olduğum bir tarzla aramızdasınız;Bu halinizle asfaltlar da çok karizmatik bir görüntü yarattığınıza eminim.Silverado'yu Safranbolu'dan biliyorum gerçekten güzel ve motoru hariç orijinal bir araçtı hayırlı olsun.Medyadan gazetelere yansıyan satırlarda o günlerde Chevrolet Blazer sahibi olan Hülya Avşar'ın sözleri vardı"Kendimi yoğun ve kalabalık trafikte çok güvenli hissediyorum" sizde bindiğiniz sürece bundan güven+ keyif alacağınıza eminim ama hayalinizde ki Camora'ya da kavuşmanızı dilerim.Sakarya'dan selamlarımla;

Moderatöre raporla   bağlandı bağlandı  

Son Düzenleme: 07/11/2008 12:11 By papatya54.
  Mesaj Yazabilmek icin uye olmak gerekmektedir.
acemi ama sevdalı (Kullanıcı)
Expert Boarder
Gönderiler: 106
graphgraph
Cvp:herkese selam:) 15 Yıls, 6 Ays ago Başarı: 0  
serdar bey acıklama için tesekkurler
dıesel fuel only yazısı benım aracımda var, hoş olmasada VIN kodu da aracın fab.motoru dıesel dıyordu zaten!hem aracı daha once kullanan hemde muamaleci dızelı benzınlıye cevrıldıgı ıçin sorun olmayacagını soyledi,bende noter satısı ve ruhsatı uzerıme aldım.yanı resmı acıdan bır sorun yasamadım. bu gıbı araclarda motor numarasının ardına (ruhsatta) müh (muhurlü) ıbaresi var. ben bır sorun yasamadım,zaten sorunlu olsaydı satıs gerceklesmezdı dıye dusunuyorum!

ozz (Kullanıcı)
Gold Boarder
Gönderiler: 246
graphgraph
satıs alabiliyorsunuz fakat ruhsata işletilemiyor diye uzun zamandır biliyorum takipçi ve benden buyuk tecrubeli arkadaslarımdan dolayı.. benim tereddütüm arabayı alamamak değil, bu yeni TÜV yani dogus grubunun muayene istasyonlarından gecememek idi.. ama kesin olarak biliyorum dizel arabanın benzinliye gecemediğini ama yasal ibersini bilemiyorum, takipçi arkadasıma sorarım bi ara.. gecende benim dizel arabama pompacı dalgınlıkla super benzin koydu allahtan calıstırmadan farkettim, sonra butun depoyu bosalttık, yerine mazot koyduk, pompacı o gunku yövmiyesinden oldu ama allahtan calıstırmaddım daha pahalıya patlardı yoksa!!

Expert Boarder
graphgraph
ruhsata işletılemıyor!! bunu anlayamadım sayın ozz. açarsanız bıraz, sevınırım.

papatya54 (Yönetici)
Yönetici
Gönderiler: 23350
graph
Cvp:herkese selam:) 15 Yıls, 6 Ays ago Başarı: 31  
Bayram eskiden içini sızlatmıyorsa Chevrolet'e V-6, V-4 Ford motoru bile koyabilirdin, benzinli veya dizelde farketmiyordu nitekim 70 li yıllarda 64 Sport Sedan'a ve 68 İmpala'ya koyan sivri akıllıları da gördüm BMC TM25 dediğimiz dizellerden koyanları da;Bunlar eskiden oluyordu sözün ona mühendislik harikasıyla plan projeler çizilip uygunluk belgesi de veriliyordu.Ancak yeni yasaya göre markalar arası ve küçültememe kuralı geldi.Nedir dersen kısaca motor değişikliği aynı marka araçlar arası olacak, Ford'sa bir başka Ford motoru Chevrolet'se bir başka Chevrolet motoru olacak.Motor güçleride ya aynı olacak yada büyüğü takılabilecek 6 silindiri indirip 8 silindir takarsın ama tersini yapamazsın birde benzinliyse benzinli, dizelse dizelden emsali olacak.Benzinliyi indirip dizel olmadığı gibi terside olmuyor.Ancak bu kurallar ve yasa da şuan tam bir boşluklar var, bunLlarda açık bir an yakalanırsa trafik muamelecileri farklı şehirlerde farklı uygulamalarla yapabiliyorlar.Ama zaten yakında motor numara olayı Avrupa da olduğu gibi kökten kalkacağı şimdilik söylenti olsada bahsediliyor ama kural aynı olacak onlarda da emsal uygulaması var..

Son Düzenleme: 07/11/2008 17:18 By papatya54.
Expert Boarder
graphgraph
sagol sedat abi
mısal; V8 dızel gm V8 benzınlı gm olabılıyor yani!!
tamamdır abıcım onun için sorun cıkmadı demek benım ruhsatta!! aman allah cıkartmasın ne bana ne baskasına,gürül gürül binelim işte sagdan sagdan

Yukarı git Cevapla
Sistem: FireBoardGönderileri Masaüstünüze Alın