Klasikarabalar.net Forumları
Hoşgeldiniz, Ziyaretçi
Lütfen Giriş ya da Kayıt.    Kayıp Parola?
herkese selam:) (1 inceleyen) (1) Ziyaretçi
Aşağı git Cevapla Beğenilen: 0
BAŞLIK: herkese selam:)
white baby (Kullanıcı)
Fresh Boarder
Gönderiler: 5
graphgraph
Şu An Sitede Değil Kullanıcı bilgilerini görmek için tıklayın
Cvp:herkese selam:) 15 Yıls, 6 Ays ago Başarı: 0  
hepinize teşekkür ederim....allah amerikan araba sahibi olmayanlarada versin..bu zevki bence herkes tatmalı..
(en kısa zamanda resimleri forumda bilin...)

Moderatöre raporla   bağlandı bağlandı  
  Mesaj Yazabilmek icin uye olmak gerekmektedir.
ozz (Kullanıcı)
Gold Boarder
Gönderiler: 246
graphgraph
songul hanım su an uzerindeki motor benzinli mi hala aracın?
bu arada gozumde canlandırdım da.. kocaa silveradonun direksiyonunda bir bayan yanında yada arka kasadada soyle buyukce bi kopek super dururdu..

white baby (Kullanıcı)
Fresh Boarder
Gönderiler: 5
graphgraph
evet benzinli fakat lpg side takılmış arabanın ama pek fark etmiyo desem yalan olmaz yakımında yada aldığım performansında...evet biraz ilginç oluyo çok dikkat çekiyo üstelik bana bakarken kaza yapanınıda gördüm üzüldüm ama iki araba birbirine çarptı gözümün önünde.....arabanın çapı konusunda tereddüt ettim başta ist trafiğine çıkmalımıyım diye ama korktuğum kadar olmadı...gayet başarılı idim....

ozz (Kullanıcı)
Gold Boarder
Gönderiler: 246
graphgraph
istanbul trafiğinde daha bile rahat edersiniz.. normal araclardan yuksekte oldugunuz ve urkutucu gozuktugu için yurdum insanı tacizlerinden kurtulursunuz..
ben motoru orijinalinde dizel oldugu için demiştim ama benzinli motorunda evrakları vardı ama tek sorun dizelden benzinliye gecilmiyor, ruhsata işletilemiyor yani işletilirde dolambaclı yollardan... satan arkadas olmadı MKEden bi dizel motor bulcam diyordu.. ama daha once de dediğim gibi aracınız cok guzel kaportası ve içi gayet duzgun.. kolay kolay bulunmuyo artık.. birde onceki ruzgarlık..

affınıza sıgınarak su karikaturu buldum nette.. bide sofore sac ekledim ama pek beceremedim.. bu arada kopeğiniz varmı yok mu soylemediniz ama ben genede lady in a pickup with her dog conceptinde kaldım

Son Düzenleme: 07/11/2008 00:12 By ozz.
acemi ama sevdalı (Kullanıcı)
Expert Boarder
Gönderiler: 106
graphgraph
dızeli benzıne cevırmenın dolambacı nasıl olabılır??
bu ne zamandan berı var? eskıden sahınlere dızel audı motoru takardı taksıler,onlarca 56'da da bmc motoru gordum! benzınlı dızele donuyor ama dızel benzınlıye donemıyor,dogrumu?? bırde,dıesel fuel only ne anlama gelıyor??

bigshark (Yönetici)
"Hic bir araba 57 Chevy Belair'den guzel degildir"
Yönetici
Gönderiler: 2370
graphgraph
Cvp:herkese selam:) 15 Yıls, 6 Ays ago Başarı: 7  
"Dizel motorun benzinliye donusturulememesi" ile ilgili yasal dayanak konusunda ne kadar arastirma yapsam da bir sey bulamadim.Ozgur bu konuda sende bir bilgi var mi? Bu konuda bir kac yerde yine buna benzer konusmalar gectigine sahit oldum ama yazili bir belge bulamadim.

"Diesel Fuel Only" ibaresi, orjinal fabrikasyon dizel motorlu araclar icin fabrika cikisinda yazilmis bir uyari mesajidir. Genelde yakit tanki acildiginda benzincilerde calisan pompacilari ve arac sahibini uyarmak adina, "bu arac dizeldir, aman ha yanlislikla benzin falan koymayin seklinde bu uyariyi yazmistir. Hatta bazi arac firmalari bu tur karisikliklari onlemek icin fabrikasyon uretimde arac yakit deposu agizlarini benzincilerdeki pompalarin girebilecegi buyuklukte uretmeye baslamislardir.Dikkat ederseniz benzincilerdeki yeni nesil yakit pompalarinin genislikleri yakit turune gore degismektedir. ( Dizel ve benzin pompalarinin agiz caplari farklidir.)

Serdar

Yukarı git Cevapla
Sistem: FireBoardGönderileri Masaüstünüze Alın