Klasikarabalar.net Forumları
Hoşgeldiniz, Ziyaretçi
Lütfen Giriş ya da Kayıt.    Kayıp Parola?
Aşağı git Cevapla Beğenilen: 0
BAŞLIK: Cvp:MAKET modeller
bigshark (Yönetici)
"Hic bir araba 57 Chevy Belair'den guzel degildir"
Yönetici
Gönderiler: 2370
graphgraph
Şu An Sitede Değil Kullanıcı bilgilerini görmek için tıklayın
Cvp:MAKET modeller 14 Yıls, 2 Ays ago Başarı: 7  

Moderatöre raporla   bağlandı bağlandı  
  Mesaj Yazabilmek icin uye olmak gerekmektedir.
papatya54 (Yönetici)
Yönetici
Gönderiler: 23350
graph
Cvp:MAKET modeller 14 Yıls, 2 Ays ago Başarı: 31  
Ne diyelim ki"Fevkaladenin de fevkinde"(Ablamızın da kulakları çınlasın

bigshark (Yönetici)
Yönetici
graphgraph
Cvp:MAKET modeller 14 Yıls, 2 Ays ago Başarı: 7  
Efendim gunaydin tekrar,

Ne zamandir istedigim bir model daha yerini aldi garajda ama, bu model icin esasinda garajda yer kalmadi.

Detolf ikiz vitrinimin bir hayli genis olan raf araligini kacak kat cikarak 2 katina cikarip, her bir kata 3'er araba koymus olsam da (bunun yaninda ayrica baska bir garajim daha var , O da agzina kadar dolu) artik bu arabayi koyacak yerim kalmadi.

Ayrica gecen hafta sonu itibariyle , ev ahalisinden son bir nota ve ultimatomu yedigim icin, artik belli bir sure eve araba goturme sansim yok sanirim, o yuzden bu guzel (belki de ileride gelecek bazi guzeller) ofiste bana calisma saatlerimde eslik edecekler gibi gorunuyor..
Buick Riviera oldukca ozel bir araba, hikayesini belki daha once anlatmisimdir (64 Buick Riviera'yi da sizlerle paylasmistim) 71 Buick Riviera'da kolay kolay hic bir arabada rastlayamayacaginiz bir arka yapi var. Buna Amerika'lilar "Boat Tail" diyorlar, bizim anlayacagimiz dilden "tekne kic" , resimlerde arka tarafin bu ozelligini elimden geldigince sizlere aktarmaya calistim. Ayni arka yapi 1935 Auburn Speedster'de de karsimiza cikmisti.

Yatming son nesil arabalarinda (ozellikle Amerikanlarda) kalitesini arttiriyor, boya ve kaliplama konusunda bu modelde oldukca basarili. Ic plastik aksam tabiki vasat/vasat alti, motor detaylari da oyle.Lastikler ve jantlar fena degil, oz izgara ve farlar her zamanki Yatming kalitesinde..Bagaj tabiiki acilmiyor, acilsaydi devasa ve ilginc arka cam yapisiyla cok guzel bir goruntu olustururdu... Bana gore ozel ve guzel bir model olan 1971 Buick Riviera 1/18 olceginde baska bir model ureticisi tarafindan uretilmediginden , populer bir sloganla "daha iyisi yapilana kadar en iyisi bu" diyerek sozu noktaliyorum.
Ofis ici studyo cekimleriyle karsinizda guzeller guzeli 1971 Buick Riviera..Iyi seyirler..

Tekne kic yapisi, 36 yil sonra baska bir marka ve modelde tekrar karsimiza cikiyor..

Son Düzenleme: 09/03/2010 10:58 By bigshark.
papatya54 (Yönetici)
Yönetici
Gönderiler: 23350
graph
Cvp:MAKET modeller 14 Yıls, 2 Ays ago Başarı: 31  
"Ne zamandir istedigim bir model daha yerini aldi garajda ama, bu model icin esasinda garajda yer kalmadi.

Detolf ikiz vitrinimin bir hayli genis olan raf araligini kacak kat cikarak 2 katina cikarip, her bir kata 3'er araba koymus olsam da (bunun yaninda ayrica baska bir garajim daha var , O da agzina kadar dolu) artik bu arabayi koyacak yerim kalmadi.

Ayrica gecen hafta sonu itibariyle , ev ahalisinden son bir nota ve ultimatomu yedigim icin, artik belli bir sure eve araba goturme sansim yok sanirim, o yuzden bu guzel (belki de ileride gelecek bazi guzeller) ofiste bana calisma saatlerimde eslik edecekler gibi gorunuyor.. "

Hani götürecek yer bulamazsan senin ,için saklama zahmetine katlanırımm

Arka dizaynına hayran olduğum bir kaç modelden biri bu 71 Buıck Riviera;

bigshark (Yönetici)
Yönetici
graphgraph
Cvp:MAKET modeller 14 Yıls ago Başarı: 7  
Sunstar uretimi 1/18 olceginde 1958 Model Lincoln Continental Mark III Convertible ile basbasa birakiyorum sizleri.. Mukemmel bir uretim, sadece on camurluk ustlerindeki Continental yazilari cok hassas, cikabiliyor, dikkat etmek lazim.. Convertible kismi acilmiyor, arabanin uzerine sabit.Cikarilip takilabilen arka camurluk etekleri, fonksiyonel guneslikler, cok detayli ve inandirici motor , kaliteli malzemeden yapilmis ic aksam ve koltuklar oldukca etkileyici. Ama beni esas etkileyen rengi oldu...

bigshark (Yönetici)
Yönetici
graphgraph
Cvp:MAKET modeller 14 Yıls ago Başarı: 7  

Yukarı git Cevapla
Sistem: FireBoardGönderileri Masaüstünüze Alın