Klasikarabalar.net Forumları
Hoşgeldiniz, Ziyaretçi
Lütfen Giriş ya da Kayıt.    Kayıp Parola?
Aşağı git Cevapla Beğenilen: 0
BAŞLIK: Cvp:Canakkale Gecilmez...
papatya54 (Yönetici)
Yönetici
Gönderiler: 23350
graph
Şu An Sitede Değil Kullanıcı bilgilerini görmek için tıklayın
Cvp:Canakkale Gecilmez... 15 Yıls, 1 Ay ago Başarı: 31  

Moderatöre raporla   bağlandı bağlandı  
  Mesaj Yazabilmek icin uye olmak gerekmektedir.
papatya54 (Yönetici)
Yönetici
graph

bigshark (Yönetici)
"Hic bir araba 57 Chevy Belair'den guzel degildir"
Yönetici
Gönderiler: 2370
graphgraph
Cvp:Canakkale Gecilmez... 15 Yıls, 1 Ay ago Başarı: 7  
Yaa Sedat agabey, sen ne yaptin?

Bir an ,sanki bir belgesel kanali izliyormusum gibi geldi.. Her ne kadar Klasik otomobiller ile ilgili bir site olsak da; Turkiye'yi ilgilendiren , tarihimizden izler tasiyan onemli konulara ilgi ve alaka gosterip, ozenli bir calisma ortaya koydugun icin, ben kendim ve arkadaslar adina tesekkuru bir borc bilirim.

Sagolasin, emeklerine saglik.

Serdar

papatya54 (Yönetici)
Yönetici
graph
Hiçbir millet yoktur bizden başka tarihinde şan ve şerefle dolu haklı mücadeleler ve bunun iftihar örnekleriyle dolu olsun ama ne yazık ki gene bu milletin birer ferdi olarak bunlara gerektiği kadar ilgi alaka ve ehemmiyeti veremiyoruz.Veremiyoruz diyorum ki bunda ön yargılı ve kasıtlı değiliz sadece ve sadece ihmalkarız bir öz eleştiri yaparsak ben bile hala Çanakkale'ye gidemedim o ibret alınacak duygu ve hüzün dolu alanları göremedim üstelik bunu çok istememe rağmen işte bunu belirtmek istiyorum.Bir gazetecinin anılarında okumuştum Japonya ile ilk ciddi ilşkilerimiz rahmetli Özal dönemine raslarmış ve beraberinde oldukça kalabalık bir işadamı, medya ve siyasetçi gurubuyla yapılan Japonya gezisinde bizim gazeteci onlardan birine sormuş gezi sırasında "Kısa zamanda bu kadar olağanüstü bir açılım ve teknolojik gelişmeyi nasıl başardınız " diye O da şöyle cevap vermiş"Sizin bir zamanlar osmanlı döneminde uyguladığınız ama sonraları bıraktığınız osmalıda bir ismi vardı unuttum şimdi(Sübyani ...diye başlayan)4-5 yaş gurubu çocukları ailelerinden alıp devlet eliyle eğitiriz.En büyük yapıların olduğu yerleri gezdiririz bak ataların bunları yapmış; en teknolojik fabrikaları gezdiririz bak ataların bunları yapıyor; en hüzünlü yerleri gezdiririz(Hiroşima/Nagazaki gibi yerler)bak düşmanların atalarına bunları yaptı "diye uzayıp giden bir psikolojik eğitim ve sonrasında "Sen böyle bir ulusun torunlarısın sen onlardan da daha iyi ve mükemmelini yapacaksın dostunu düşmanını iyi tanıyacaksın" diye minik beyinlerin bilinçaltına kazınan bu uygulamanın nasıl sonuçlar doğuruduğu ortada.Bence Türkiye de ki bütün ilkokullar Çanakkaleyi başta olmak üzere tüm tarih kokan gurur abidelerimiz gezmeli hatta ezberlemeli ki bizim terkettiğim osmanlı dan sonraki bu bence haklı uygulamalar gelecek nesillerde genç ve taze beyinlerde filizlensin.Bu açıdan bakarasak belki klasik arabalar ağırlıklı bir site konumundayız ama gururla yazdığımız bir tarihimiz varki onu elimizen geldiğince bir fotoroman kareleri misali buradan yansıtmak bence çok güzel oldu sanırım Çanakkale'den bilmediğimiz birkaç konuyu bile bu vesileyle öğrenmiş olduk.Ayrıca tam bir paralellik kurup bunu da belki önümüzdeki yaz günlerinde Çanakkale'ye bir klasikler konvoyu ile pekiştirebiliriz alt yapısını hayata geçirebilir ve ilgili arkadaşlardan destek bulabilirsek.Neden olmasın?

bigshark (Yönetici)
Yönetici
graphgraph
Cvp:Canakkale Gecilmez... 15 Yıls, 1 Ay ago Başarı: 7  
aynen katiliyorum, ayni konuyu kardes sitemiz olan www.klasikoto.net 'te ayni sekilde dile getirdim, hatta Canakkale'ye klasik arabalardan olusan bir grupla bir gezi duzenleyelim dedim. Belki ortaklasa hareket ederek toplu halde bir katilim gerceklesebilir onumuzdeki Nisan/Mayis aylarinda, neden olmasin ki? degil mi ama??

Gelismelereden haberdar olalim lutfen..

Tesekkurler,

Serdar

bigshark (Yönetici)
Yönetici
graphgraph
Cvp:Canakkale Gecilmez... 14 Yıls, 1 Ay ago Başarı: 7  
VATAN SIZE MINNETTARDIR !

UNUTMAYALAIM, UNUTTURMAYALIM...95. YILINDA SEHITLERIMIZI BIR KEZ DAHA RAHMETLE ANIYORUZ....

Yukarı git Cevapla
Sistem: FireBoardGönderileri Masaüstünüze Alın