Klasikarabalar.net Forumları
Hoşgeldiniz, Ziyaretçi
Lütfen Giriş ya da Kayıt.    Kayıp Parola?
Aşağı git Cevapla Beğenilen: 0
BAŞLIK: Cvp:Canakkale Gecilmez...
papatya54 (Yönetici)
Yönetici
Gönderiler: 23350
graph
Şu An Sitede Değil Kullanıcı bilgilerini görmek için tıklayın
Cvp:Canakkale Gecilmez... 14 Yıls, 1 Ay ago Başarı: 31  

Günler ne kadar çabuk geçiyor,yıllar ise sanki daha çabuk forumlarda konu başlığımızın üzerinden 1 yıl; 18 Mart Çanakkale zaferinin ise 95 yıl geçmiş;ama Koca Seyit Onbaşı'nın bakışları hala aynı sert, gururlu ve vatan millet aşkı içeriyor 95.yılında Çanakkale şehitlerimizi rahmetle anarken ve Seyit Onbaşının "O" kara gözlerine bakarken bu günlerde geçtiğimiz sancılı süreçte bizim gibi şanlı bir tarihe sahip halka hiçde yakışmayan bugünlerde ki ulusal olayları yaşadığımız için utanıyorum;

Moderatöre raporla   bağlandı bağlandı  

Son Düzenleme: 18/03/2010 09:59 By papatya54.
  Mesaj Yazabilmek icin uye olmak gerekmektedir.
papatya54 (Yönetici)
Yönetici
graph
Cvp:Canakkale Gecilmez... 13 Yıls, 1 Ay ago Başarı: 31  
Şanlı zaferlerle dolu tarihimizin gurur abidesi olan 18-Mart Çanakkale Zaferinin 96.yılında aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyoruz;Ruhları şaadolsun;birlik ve beraberlik ruhuna en çok ihtiyacımız olan bu günlerde bizlerin de İ.K.O.D. olarak klasiklerimizle bu bölgeye ilk olarak gitmenin heyecanı içinde o günü sabırsızlıkla bekliyorum;

Son Düzenleme: 18/03/2014 09:43 By papatya54.
bigshark (Yönetici)
"Hic bir araba 57 Chevy Belair'den guzel degildir"
Yönetici
Gönderiler: 2370
graphgraph
Cvp:Canakkale Gecilmez... 13 Yıls, 1 Ay ago Başarı: 7  
GECILMEDI GECILEMEZ..

VATAN SIZE MINNETTARDIR !

UNUTMAYALIM, UNUTTURMAYALIM...96. YILINDA SEHITLERIMIZI BIR KEZ DAHA RAHMETLE ANIYORUZ....

Bana gore; T.C.'nin temellerinin atildigi, Cumhuriyet tarihimiz icin cok onemli bir donum noktasi.. 30 Nisan gunu insallah hep birlikte kutsal topraklarda olacagiz..

Son Düzenleme: 18/03/2011 09:16 By bigshark.
papatya54 (Yönetici)
Yönetici
graph
Cvp:Canakkale Gecilmez... 13 Yıls, 1 Ay ago Başarı: 31  
Gözlerimin dolu dolu okuduğum Fatih K.kürkçü kardeşimizin gönderisini buraya taşıdım;

Biz kendi cenaze namazımızı kendimiz kıldık Çanakkale'de
.

Babamım dostlarındandı. Dimdik yürüdü. Hani Allah'tan başka kimsenin önünde eğilmemiş tipler vardır ya,
öyle biriydi. Ben çok küçüktüm, evimize misafir gelirdi. "Oğul" diye seslenirdi hep. Bağdaş kurmaz, diz çöker öyle
otururdu. Gaz lambası ışığında daha bir heybetli görünürdü gözüme. Hep bitip tükenmek bilmeyen harp hatıraları anlatırdı.
Çanakkale, Gazze, Kafkas cephelerini dolaşmış; Sakarya, Dumlupınar'da savaşmış. Ancak İzmir'in kurtuluşundan sonra
köyüne dönebilmişti. Anlattıklarında hep acı, kan, cefa vardı. Kolay mı kazanılmıştı bu vatan? Ölüm neydi ki?
Şerbet içmek kadar kolaydı. "Biz kendi cenaze namazımızı kendimiz kıldık Çanakkale'de !" derdi sık sık.
Olur muydu??

Kirte muharebeleri sırasında bölükler arka siperlerde hücum sıralarını beklemektedirler. Ön siperlerdekiler ileri fırlamış
boğuşuyorlar. Yüzbaşı hucum için emir bekliyor. Bütün asker süngü takmış siperden fırlamak için hazır. Sinirler gergin ! ...
Bütün dudaklar kıpır kıpır dualar okuyor, kelime-i şehadet getiriyor. Süre uzuyor. Yüzbaşı erlere sesleniyor...
"Yavrularım... Aslanlarım... Biraz sonra Cenab-ı Rabb'ül Alem'in huzuruna varacağız. Abdestsiz gitmeyelim... Haydi !
Tüfeklerimizin kabzalarına ellerimizi sürüp, hep beraber teyemmüm edelim..."
Teyemmüm edilir... Bekleme devam etmektedir. Biraz sonra Yüzbaşı;
" Çocuklarım... Sanıyorum biraz daha bekleyeceğiz... Önümüzde biraz daha zaman var. İleride arkadaşlarımız şehit oluyor.
Hem onlar için, hem de vakit varken, kendi cenaze namazımızı kendimiz kılalım..."

" Kabe Karşımızda... "

Arkadan Of'lu Ali çavuş bağırır. " ER KİŞİ NİYETİNE... "

O gün yapılan hücumda, kendi cenaze namazını kılan pek az kişi sağ kalabilmişti.
Onlar Allah'a verdiği sözü tuttular....

NUR İÇİNDE YATSIN ASİL RUHLU KAHRAMAN ECDADIMIZ ..

papatya54 (Yönetici)
Yönetici
graph
Cvp:Canakkale Gecilmez... 12 Yıls, 1 Ay ago Başarı: 31  
Bir 18-Mart tarihi geliverdi gene göz açıp kapatıncaya kadar misali;tam 97 yıl geçmiş üstünden bu şanlı destanın, aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyoruz,ruhları şad olsun; İ.K.O.D. olarak geçen yıl yaptığımız geziyle bu yerleri görmüş ilk fırsat da gene gitmeyi planlamıştım ama tekrarı nasip olmadı,hiç gidemeyenler mutlaka gitsin özellikle genç nesile bu yerleri göstererek şanlı geçmiş ve tarihimizi bizzat yerinde anlamalarını sağlamalıyız;

Çanakkale'nin ifadesi anlayana da anlamayana da sanırım böyle anlatılırdı kendilerini kutluyorum;

http://youtu.be/2zxtIyQSxMc

Son Düzenleme: 19/03/2012 12:24 By papatya54.
papatya54 (Yönetici)
Yönetici
graph
Cvp:Canakkale Gecilmez... 11 Yıls, 1 Ay ago Başarı: 31  
Çanakkale Zaferinin 98.yılında aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyoruz,ruhları şaad olsun;Sedat Papatya

Yukarı git Cevapla
Sistem: FireBoardGönderileri Masaüstünüze Alın