Klasikarabalar.net Forumları
Hoşgeldiniz, Ziyaretçi
Lütfen Giriş ya da Kayıt.    Kayıp Parola?
1973 Caprice (1 inceleyen) (1) Ziyaretçi
Aşağı git Cevapla Beğenilen: 0
BAŞLIK: 1973 Caprice
papatya54 (Yönetici)
Yönetici
Gönderiler: 23350
graph
Şu An Sitede Değil Kullanıcı bilgilerini görmek için tıklayın
Cvp:1973 Caprice 13 Yıls, 5 Ays ago Başarı: 31  
alparslanbirinci yazan:
Yıllardır V8 bir amerikan hayali kurdum ama bir türlü kısmet olmadı en son 10 sene önce kullanmıştım kısmet bu güneymiş Bursadan Zafer arkadaşımızın arabasını aldım aynı zamanda bu vesileyle tanışma fırsatı bulduk bizi Bursada çok iyi karşıladı sağolsun bütün gününü bize ayırdı klasiklerle dolu birgün yaşadık ayrıca arabayı bulma konusunda her zaman olduğu gibi gene yardımlarını esirgemeyen sedat abimize ve konyadan ziya arkadaşımıza da çok teşekkür ederim

Moderatöre raporla   bağlandı bağlandı  
  Mesaj Yazabilmek icin uye olmak gerekmektedir.
papatya54 (Yönetici)
Yönetici
graph
DRIVER42 yazan:
Alparslan Bey hayırlı uğurlu olsun
gerçekten hoş bir amerikana sahip oldunuz
güle güle kullanmanız dileği ile
selamlar
Ziya UMUTGÜN

papatya54 (Yönetici)
Yönetici
graph
alparslanbirinci yazan:
Ereğliden Konyaya selamlar sizin verdiğiniz olumlu referans doğrultusunda hareket ederek arabayı aldım çok mutluyum 73 sevdiğim bir kasa araba iyi insanların elinde kalmış yıpranmamış bizim gibi bir klasikcinin eline geçmesi çok güzel konyaya tekrar selamlar saygılar

Doguhan (Kullanıcı)
Fresh Boarder
Gönderiler: 6
graphgraph
Cvp:1973 Caprice 12 Yıls, 7 Ays ago Başarı: 0  
Sayın Alparslan Birinci, Sedat Papatya Ağabey'den aldığınız mor '68 Impala'yı da OYAK AŞ'den Erdal abiden ben almıştım. Sedat abi de önceki seceresini dökse çok güzel olur. Ben blog tutmaya devam ediyorum. http://www.doguhan.net/68 adresinden hikayenin bir kısmına ve fotoğraflarına da ulaşabilirsiniz.

Son Düzenleme: 18/09/2011 23:45 By Doguhan.
alparslanbirinci (Kullanıcı)
Expert Boarder
Gönderiler: 86
graphgraph
Cinsiyet: Erkek Bölge: Zonguldak/Ereğli Doğum Tarihi: 1966-09-11
Doğukan merhaba 68 impalamızın senin gibi değerini bilen bir kişinin eline geçmesi beni çok memnun etti bu zamana kadar tanışamasakta gerek bizim siteden gerekse klasikoto16 tıdan 68le ilgili haberleri takip ediyorum 68 bende yaklaşık 10 sene kadar kaldı 68i biz günlük olarak kullandık bu zaman dilimi içersinde her türlü bakımını zamanında yaptırdık yaptırdıklarımız kısaca sol ön sol arka kapı saçları değişti sağ arka kapı konple değişti arka sağ sol çamurluklar ön ve arka tanpon ön panjurlar değişti orjinal şanzımanı power glade dır yani 2 ileri şanzımandır onun yerine 350 şanzıman takılmıştı ben sattığımda sadece tavan oluklarında kabarmalar vardı benden alan arkadaşlar nasıl baktı bilemiyorum kolay gelsin diyorum elimdeki resimleri zaman içersinde aktarırım bu arada aklıma gelmişken arka sağ tanpon un sağ parçası sıfırdır ankarada mecit sarı diye bir çıkmacıdan aldım AMERİKAdan hurda malzeme gelmiş gelen hurdanın içinden çıkmış tanpon preslenmiş bir plastiğin içindeydi ilk ben açtım çok heycanlandık

Doguhan (Kullanıcı)
Fresh Boarder
Gönderiler: 6
graphgraph

alparslanbirinci yazan:
Doğukan merhaba 68 impalamızın senin gibi değerini bilen bir kişinin eline geçmesi beni çok memnun etti bu zamana kadar tanışamasakta gerek bizim siteden gerekse klasikoto16 tıdan 68le ilgili haberleri takip ediyorum 68 bende yaklaşık 10 sene kadar kaldı 68i biz günlük olarak kullandık bu zaman dilimi içersinde her türlü bakımını zamanında yaptırdık yaptırdıklarımız kısaca sol ön sol arka kapı saçları değişti sağ arka kapı konple değişti arka sağ sol çamurluklar ön ve arka tanpon ön panjurlar değişti orjinal şanzımanı power glade dır yani 2 ileri şanzımandır onun yerine 350 şanzıman takılmıştı ben sattığımda sadece tavan oluklarında kabarmalar vardı benden alan arkadaşlar nasıl baktı bilemiyorum kolay gelsin diyorum elimdeki resimleri zaman içersinde aktarırım bu arada aklıma gelmişken arka sağ tanpon un sağ parçası sıfırdır ankarada mecit sarı diye bir çıkmacıdan aldım AMERİKAdan hurda malzeme gelmiş gelen hurdanın içinden çıkmış tanpon preslenmiş bir plastiğin içindeydi ilk ben açtım çok heycanlandık

Ben de hemen hemen 6 yıl boyunca 68 Impala aradıktan sonra (bkz: http://www.amerikanaraba.com/index.php?option=com_kunena&Itemid=54&func=view&catid=29&id=6669&limit=6&limitstart=30 ) rastladım ona. Aldıktan 1 yıl sonra Sedat abi, bu bizim eski araba olabilir dedi ve öylelikle farkettim.

İlk görmeye gittiğimde İstanbul'da bir ağacın altında 2 yıl geçirmişti. Bol bol yağmur güneş! Aküsü bitikti. Muayenesi yapılmamış, vergi borçları birikmişti. Kaportada çizikler, tavan olukları ve ön cam üstlerinde kabarmalar artmıştı. Sitemi incelediyseniz, (www.doguhan.net/68) tavan soyulduğunda ortaya çıktı biraz. Bir kaç ay daha kalsa çocuklar bir yerlerini kırmaya başlardı eminim ki. Tam da kurtarmamı bekliyor gibi duruyordu. Görmeye gittiğimiz arkadaşımla geri dönerken dedim ki, ben onu fabrika çıkışına geri döndürürüm. Arkadaşım da Harley cidir. Zor Doğuhan ama imkansız değil dedi. Ve başladım araştırmaya. 800+ TL vergi borcunu ödedim, sigortasını yaptırdım ve tek seferde muayeneden geçirdim.

6 silindir direkli sedan 68'lerde şanzıman otomatikse fabrika çıkışı daima powerglide'dır. TH350 daha iyi tabi ama balataları bitikti zaten 5. ay yolda bıraktı. Komple yeniledim ve şu an elimde yedek 2 tane daha 350 şanzımanım var. Ön panjur alt ve üst ızgaralarının orjinallerini bulana kadar akla karayı seçtim ama şu an 3 takım yedek panjurum var. Diğer aksesuarlarının çoğu orjinaldi zaten. Ufak tefek park lambaları vb. parçaları da amerikadan getiriyorum. Şimdi bir tane daha 68 Caprice Classic aldım ve ikisinden tek bir araç hazırlıyorum. Bittiğinde orjinale sadık hardtop bir sport sedan ortaya çıkacak.

Bu aralar şasiyi temizlemekle geçiriyorum. Şasiyi boyayıp pütürleyip kupayı takıcam tekrar. Sonra tavandaki çürükleri temizleyeceğim. Direkli için döktürdüğüm ön cam işe yaramayacak, direksiz için 4 cm daha kısa olan ön camı yeniden döktürüyorum bu hafta Ankara'da.

Şu an karşıma çıkartacağı ilk sorun boyadan sonra, cam çıtaları vb. nikelaj aksam olacak. Onları yaptırabilecek yerler Ankara'da varmış ancak İstanbul'da bulmam biraz zor sanırım. Bunun haricinde önüme çıkan bütün 68 aksesuarlarını satın almaya devam ediyorum. Bu sırada bilgilerinize ihtiyacım olmaya devam edecektir eminim ki.

Bu arada muayeneden önce 11 Temmuz 2010 tarihinde arabayı temizlerken torpidodan bir kartvizit çıktı. Gökhan Kaporta Boya yazıyor ve ön tarafında 34 EF 750 plakalı aynı renk mor bir 68 sedan var. Arkasında Recep usta Kışla Sanayi Sitesi Kdz. Ereğli yazıyor. Bu araç klasikarabalar.net resim galerisindeki "Yerimizi ziyaret edenler" albümündeki 10. sıradaki fotoğraf. Acaba benim 68'in eski hali mi diye merak ettim.

Gösterdiğiniz ilgi ve alaka için çok çok teşekkür ederim. İstanbul'dan selamlar.

Son Düzenleme: 18/09/2011 23:58 By Doguhan.
Yukarı git Cevapla
Sistem: FireBoardGönderileri Masaüstünüze Alın