Klasikarabalar.net Forumları
Hoşgeldiniz, Ziyaretçi
Lütfen Giriş ya da Kayıt.    Kayıp Parola?
Gül Kardeşler..... (1 inceleyen) (1) Ziyaretçi
Aşağı git Cevapla Beğenilen: 0
BAŞLIK: Gül Kardeşler.....
derinmavi (Kullanıcı)
derinmavi
Junior Boarder
Gönderiler: 20
graphgraph
Şu An Sitede Değil Kullanıcı bilgilerini görmek için tıklayın
11 Yıls, 6 Ays ago Başarı: 0  
Merhaba Biz Gül kardeşler olarak bu camia içindeyiz.Sizler daha çok kız kardeşim Gönül ü tanıyorsunuz.
Benden daha sıkı bir klasikçi olduğunu kabul ediyorum.
Ben Göksel Gül 1977 Bursa doğumluyum.Esnafız, babamızın taksici olması sebebi Klasik otomobil sevgisi bize babadan
bulaştı.Kendimizi bildik bileli bu arabalarla beraberdik.Bizim çocukluğumuzda babamın dolmş olarak kullandığı
1955 chevrolet i vardı.Cumartesi ve pazarı sabırsızlıkla beklerdik.Babam her hafta sonu bizi 55 chevrolet i ile gezdirirdi.
oKardeşimle beraber bir hayalimiz vardı: Küçüklük zamanlaraından kalma bir alışkanlık ve baba hatırası bir chevrolet almak.
Sonuçta 2007 yılında, Çok bekleyip çok aradıktanve çok ödünler verdikten sonra ilk arabamız olan 1956 Chevrolet i alabildik.
O günü hiç unutmam ben ayrı bir sevinç içindeydim kardeşim Gönül ise ayrı.Yıllardır hayal ettiklerimiz gerçek olmaya başlamıştı.
56tımız 6 silindir ve manuel vitesti. V8 motor ve otomatik şanzuman gönlümüzden geçendi, onuda yaptık.
birkaç işi vardı, onlar yapılırken, kasa takozları değiştirildi. yurt dışıdan parçalar getirtik kısacası güzelleşmesi için
elimizden ne geliyorsa yapmaya çalıştık. tebdili jantta ferahlık vardır dedik american raccing jant taktık..Herşeyini
tamamladık tadını çıkardık gezdik bunları yaparken yolda kaldık arabanın altına yattık.Amam tüm bunları yaparken bende
kardeşim de çok büyük keyif aldık.İki sene kadar önce diğer bir hayalimiz olan 1964 Chevrolet Impala SS ide ALLAH nasip etti
ve sahip olduk. Bu aralar SS in restorasyonu ile uğraşmaya devam ediyoruz.
Söz sende Gönülüm..
Teşekkürler..Merhaba Ben Gönül Gül 1980 Bursa doğumluyum
abim herşeyi anlatmış saolsun. birde benden dinleyin araba sevgisini. kelimelerimin ulaşacağı yürekler için heyecanlanmak
çok güzel...
Saat sabah 07:00 ki sabah uyandırılmak benim için cinnet geçirmeye eş değerdir ama klAsik için herşeye varım ben uyumam susamam..
İlk aşkını kimse unutmaz yaa, benim içinde öyledir '56 Chevy sevenler, İlk görüşde aşık olanlar,'56 Chevy sahibi olanlar,
Kesinlikle '56 alacağım diyenler,Nasıl sattım 56 tımı diyenler......
Nerde 50'lerin 60'ların 70'lerin aşkları, nerede o yılların fiyakalı arabaları ? Aslında uzakta değil !! Güzellikleriyle ile
yıllara meydan okuyan, yürekleri hoplatan o klasik otomobiller, artık hayatımın vazgeçilmezi.
Gözünüzün önüne öyle bir tablo getirin ki: herşeyin günümüzdan çok farklı olduğu yıllara ait olsun.. Cumbalı, ahşap, heryerinden çiçekler sarkan,
patika sokakların olduğu,çocukların şen kahkahalarla oyunlar oynadığı,annelerin birbirlerine gülerek yardım ettiği ve beyaz
dedikoduların yapıldığı kapı pervazları.o dönemlerde bahçeli evlerde yaşardık, apartmanlara vve beton bloklara sıkışmamıştık.
o dönemlerde otomobil bir ayrıcalıktı.Hangi arabanın kime ait olduğunu bilir, sokağımızdan geçeeği saati bilir ve beklerdik.
Sanki o arabalarda beklendiklerini biliyorlarmış gibi; kasıla kasıla gelir, gözümüzün önünden; avuç içinden kayan ipek eşarp gibi kayar giderdi.
Giderkende egzostundan bişeyler mırıldanır sanki yarın gene geleceğim bekleyin derdi.
Günümüzde de o eski güzel günleri anımsatan, eskinin otomobillerine sahip olmak veya günübirlikte olsa klasik otomobillerin tadını çıkarabilmek bir ayrıcalık.
Biliyoruz ki klasik otomobiller bir tutkudur ve herkes bu tutkuyu yaşamak ister.
Umarım bir ömür boyu bu çok iyi arkadaşlarla birlikte nice klasik toplar ve bineriz.
Herkesin gönlündekini yaşaması ve yaşatabilmesi dileğimle.

Gönül GÜL=Derinmavi....

Moderatöre raporla   bağlandı bağlandı  

Son Düzenleme: 31/10/2012 22:09 By derinmavi.
  Mesaj Yazabilmek icin uye olmak gerekmektedir.
      Başlık Yazar Tarih
    thread link
derinmavi 29/10/2012 18:00
    thread link
thread linkthread link
derinmavi 29/10/2012 18:05
    thread link
thread linkthread linkthread link
papatya54 29/10/2012 19:06
    thread link
thread linkthread link
31/10/2012 14:50