Klasikarabalar.net Forumları
Hoşgeldiniz, Ziyaretçi
Lütfen Giriş ya da Kayıt.    Kayıp Parola?
Amerikancılara selam (1 inceleyen) (1) Ziyaretçi
Aşağı git Cevapla Beğenilen: 0
BAŞLIK: Amerikancılara selam
57chevy (Kullanıcı)
Senior Boarder
Gönderiler: 48
graphgraph
Şu An Sitede Değil Kullanıcı bilgilerini görmek için tıklayın
16 Yıls, 1 Ay ago Başarı: 0  
Bütün amerikancı arkadaşlara istanbuldan selamlar

Bende amerikan hayranı olarak bu siteyi google da 57chevy resmi ararken tesadüfen buldum yazdıklarınızı biraz okuduktan sonra yazıp çizecek ve paylaşacak çok şey olduğunu düşünerek üye oldum

Benim amerikan merakıma gelince babam ve dayımdan geçti diyebilirim dayılarımdan biri araba tamircisiydi onun yanında gelen amerikan arabalarının çevresinde çok zaman geçirdim çocukluğumuz yağ pas benzin içerisinde ikiağızlı 18-19 u getir tornavidayı götür diye seslenen dayımın yanında onları kurcalayarak geçti diyebilirim 94 senesinde dayımı kaybettikten sonra biraz uzaklaşmışta oldum

Babamda 82 senesinde direkli 4 kapılı siyah bi 64 chevy impala almıştı büyük bir heyecanla. Aralık ayıydı yanlış hatırlamıyorsam salondaki koltuklardan daha geniş koltuklarına kurulup piposunuda yaktımı siyah güneş gözlüklerinide takıp yaylana yaylana gezerdi bu haliyle FBI ajanlarına benzettiğim babamı o arabayla özdeşleştirmiştim.
Arabasına hindi ölüsü diyenleri dövecek gibi olduğu odun gibi sert debriyajına kilitlendiğinde trafiği alt üst eden koldan vitesine bir çok sokağa giremediği büyüklüğüne rağmen yaktığı benzin helal olsun diyerek 97 senesine kadar filanda büyük bir zevkle kullandı impala yazısının yanındaki ceylan armalarına varana kadar önem vermişti amerikan arabası dedinmi saatlerce konuşmaktan sıkılmazdı sonraları yol kenarına terk etti
şu an son durumunu bilmemekle beraber plaka sorgulamada hala aynı araçta olduğu çıkıyor

Ayrıca başta elvis olmak üzere o yıllara ait şarkılarında hayranıyım elimde oldukçada iyi arşivim var isteyen arkadaşlarlada paylaşırım

örnek kiss me quick
http://uploaded.to/?id=9w7im3 target="_blank"> http://uploaded.to/?id=9w7im3

Benim favorim 57chevy belair v8 otomatik kırmızı beyaz ama illaki otomatik
rolantide çalışırken egzozundan çıkan v8 motorun sesini başka araçta duyamazsınız o sesin verdiği zevkide herkes anlamaz

Moderatöre raporla   bağlandı bağlandı  
  Mesaj Yazabilmek icin uye olmak gerekmektedir.
      Başlık Yazar Tarih
    thread link
57chevy 16/04/2008 05:15
    thread link
thread linkthread link
bigshark 16/04/2008 09:05
    thread link
thread linkthread linkthread link
papatya54 16/04/2008 09:49
    thread link
thread linkthread linkthread linkthread link
hakan er 16/04/2008 12:51