Klasikarabalar.net Forumları
Hoşgeldiniz, Ziyaretçi
Lütfen Giriş ya da Kayıt.    Kayıp Parola?
camaro 1979 berlinetta almayı düşünüyorum yardım edebilirmisiniz? (1 inceleyen) (1) Ziyaretçi
Aşağı git Cevapla Beğenilen: 0
BAŞLIK: camaro 1979 berlinetta almayı düşünüyorum yardım edebilirmisiniz?
ggergef (Kullanıcı)
Fresh Boarder
Gönderiler: 3
graphgraph
Şu An Sitede Değil Kullanıcı bilgilerini görmek için tıklayın
13 Yıls, 8 Ays ago Başarı: 0  
öncelikle sitenize yeni üye oldum umarım uzun süre aranızda olurum... Böyle bir sitelerin TRde bulunmasıda çok güzel emeği geçen herkese teşekkürler... arabalar konusunda yeterli şekilde bilgi sahibiyim ama amerikanlar konusunda deyim yerindeyse sıfırım... Bir abimizin camaro 1979 berlinetta'sı var bu aracı almayı düşünüyorum öncelikle rakamı belirtim 35000TL istiyor oda sana oluru diyor yoksa hayatta vermezmiş başkasına...
araç 10 senedir bu abimizde aldığında durumu kötü değildi ama komple arabayı baştan yaptırdı aracı doyrurup komple boyattı döşemelerini yeniden yaptırdı jantlarını lastiklerini yurt dışından getirtti motorunu komple elden geçirtti makaslarını yurtdışından getirtti v.s. Adan Zye yenilettirdi arabayı... şuan masrafsız.. sizce ilk defa amerikan kullanıcak biri için bu araç uygunmudur? Alacağım fiyat yüksekmidir? bu kasa tutulan bir kasamıdır yoksa ara kasa olduğu için pek fazla tutulmuyormu? alırken nelere dikkat etmem gerekiyor?
aracın teknik özelliklerinide bulamadım...
Bana yarıdımcı olup akıl verirseniz çok sevinirim yardımlarınız için şimdiden teşekkürler...

Moderatöre raporla   bağlandı bağlandı  
  Mesaj Yazabilmek icin uye olmak gerekmektedir.
62zafer54 (Kullanıcı)
Platinum Boarder
Gönderiler: 328
graphgraph
ilk önce hosgeldin ilk basta sen ne istiyorsun o cok önemli ne tip insansin nelerden hoslaniyorsun arabayi almasebebin ney bu tip sorulari ilk önce kendinle kararlastirman lazim ,örnek nostakji yasayip yasatmakmi istiyorsun yoksa yanli hizli gözükmekmi önemli ,1980 den önce üretilmis arabalar icin fiat belirlemek cok zor tabiki herseyin bir piyasasi var.bunlar arabanin nekadar ürtildigin ve su an piyasada nekadar olduguna bagli sonra arbanin bugunku durumuna bagli ve orjinalligina,jantlari ve lastikler yurt disindan gelmeside pek önemli bir olay degil orjinal olmayan parca takilmasi esasinda negatif bir puandir yani
1:arbanin nadirligi
2:kaportasinin ve diyer parcalarin durumuneydi simdi nedir
3:arabanin orjinaligi yani motor bölümü fabrikadan nasil ciktiysa onun gibi ,ic döseme,jant ve diyer parcalar
uzun lafin kisasi arabayi görmeden birsey söylemek cok abes olur niyetimiz kimsenin arabasini kötülemk degi
(Birkere amerikan arabasi devamli amerikan arabasi) selamlar zafer

ggergef (Kullanıcı)
Fresh Boarder
graphgraph
ilginize teşekkür ederim...nostaljik görünmekten çok hızlı görünmeyi tercih ederim... benim bildiğim kadarı ile 79 camora berlinetta TR'de 3 tane var bu araç onlardan bir tanesi araç aslına sadık olarak orj. amerikan parçaları toplanmış bir araç...amerikandan anlamıyorum ama arabadan anladığım kadarı ile araç çok diri ve can alıcı duruyor... içi sıfırdan orj. deri kaplandı... kaportasında çürük yoktu gene yok ağır bir kazası yok değişen parçası bildiğim kadarı ile yok ama yaşından dolayı komple boya var... bayatılırken araç komple motor dahil sökülüp boyandı onu biliyorum... dediğiniz gibi rakam değişkendir... ama aracın hiç bir özelliğini bulamadım ing.cem olmadığı için yurt dışındaki sitelerden araştırma şansım yok... jantın yurtdışından gelme sebebi aracın orj. jantları olmasıdır... sonuçta TR'de replikadan bol bişey yok... ama dediğim gibi diri sağlam ve güçlü bir araba...

papatya54 (Yönetici)
Yönetici
Gönderiler: 23350
graph
13 Yıls, 8 Ays ago Başarı: 31  
Öncelikle aramıza hoşgeldin Gökhan;Umarım zevkli ve keyifli paylaşımlarla ortak dost ve dostluklar bulur bilgi belge içindeki araba sevdan ile sitemize renk katarsın;Almanya'dan yazan Zafer kardeşimiz soruna kısmen cevap vermiş geniş bir bilgisi ve oldukça geniş bir amerikan tecrübesi vardır;79 Camaro Berlinetta seninde belirttiğin gibi normal yada modifiyeli motoruyla amerikan dünyasının hızlı araçlarından bu tercih meselesi ama şunu kesin seçmen lazım klasikler mi? modernler mi?sadece hızı tercih ederim derken klasiklerinde aynı markalardan hızlıları var üstelik değer ve ilgi açısından 79 dan daha dikkat çekici ve bunu da hiçbir zaman kaybetmiyor; yani günümüz şartlarında 35.000TL ve mutlaka fiyat sende de biraz daha yükselecek geldiğin noktada her açıdan durum değerlendirmesini kendin yapacaksın;bunların başlıkları Ticari/ilginçlik/dikkat çekici/değerini koruma vs. gibi başlıkları doldurarak kararını genede sen vereceksin,çünkü insan severek sahip olduğuyla uzun süreli zevkli ve keyifli bir beraberlikler yaşıyor bunuda her toplantılarımızda tekrar tekrar gerçekleştirebiliyor;Sakarya'dan sevgi ve selamlarımla tekrar aramıza hoşgeldin hakkında hayırlısı olsun;Sitemizdeki forum konusu olan "Camaro Dosyası"ndan aşağıdaki _link_den bazı fikirler edinebilirsin;

http://www.klasikarabalar.net/klasika/index.php?option=com_fireboard&Itemid=384&func=view&id=7305&catid=5&limit=6&limitstart=0

Son Düzenleme: 30/08/2010 11:13 By papatya54.
ggergef (Kullanıcı)
Fresh Boarder
graphgraph
ilginize ve yardımınıza teşekkür ederim... bayramda sonra racı satın alıcam sanırsamki alınca resimlerini siteye koyarım...
bu arada alternatif çok olmasına rağmen güvenilir araç bulabilmek zor olduğundan bildiğima raç ile amerikan işine girmek istiyorum bilgi ve deneyimim artıkça belki daha eski ve riskli araçlara girebilirima am şu aşamada o riski almayı tercih etmiyorum

papatya54 (Yönetici)
Yönetici
Gönderiler: 23350
graph
13 Yıls, 8 Ays ago Başarı: 31  
Hakkınızda hayırlısı olsun;dediğin gibi ortamı iyi bilmeden sıkıntılı bir araç ile uğraşmak ciddi anlamda sorun yaşatır bu dönemi bildiğiniz araçla geçirmek doğru ve mantıklı fikir;selamlar

Yukarı git Cevapla
Sistem: FireBoardGönderileri Masaüstünüze Alın